
| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Threshold Voltage | Adjustable/Selectable |
| Reset Timeout | Adjustable/Selectable |
| Number of Voltages Monitored | 2 |
| Reset | Active Low |
| Type | Multi-Voltage Supervisor |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Open Drain or Open Collector |
Stock: 306
Distributors
pcbx
Unit Price$3.27975
Ext.Price$3.27975
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.27975 | $3.27975 |
| 10 | $2.50086 | $25.00860 |
| 25 | $2.30604 | $57.65100 |
| 50 | $2.19623 | $109.81150 |
| 100 | $2.09166 | $209.16600 |
| 300 | $2.00810 | $602.43000 |
| 500 | $1.92786 | $963.93000 |
